CRM

Akıllı CRM aracımız ile tüm müşterilerinizi en etkin şekilde yönetebilecek ve mevcut verilerinizden etkin şekilde faydalabileceksiniz.

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

CRM

Müşterinizi kayıt altında tutmak, gerektiği durumlarda kendilerine toplu veya özel listeler oluşturarak iletiler göndermek üzerine oluşturulmuş yapılardır.

CRM Nasıl Çalışır?

CRM'lerin merkezinde müşteri bilgileri vardır. Bu bilgiler çoğunlukla müşteri adı ve soyadı, e-posta adresi ve telefonu içerir. Bu verilere ek olarak doğum tarihi, sipariş/davranış geçmişi gibi detayların da tutulduğu durumlar vardır.

Bu verilerin tutulması size şu olanakları sağlar:

  • Doğum günü olan kullanıcılarınıza doğum günlerini kutlamak üzerine e-posta veya sms göndermek. Bu iletilerin içerisinde genelde doğum günlerini kutlayan mesajlar olur. Bu mesajlara ek olarak sunmak istediğiniz promosyon, indirim veya kampanya detayı da ayrıca iletilebilir.
  • Daha önceleri sipariş veren ancak şimdi sipariş vermeyen müşterilerinize kendinizi hatırlatmak üzere e-posta veya sms göndermek. Bu iletilerin amacı ise daha önce alışveriş yapmış veya form doldurmuş müşterilerinize markanızı hatırlatmak, kendilerine güncel fırsatları içeren bilgiler göndermek ve daha önceki yaptıkları davranışların benzerlerini gerçekleştirmelerini sağlamak. Bu ziyaret olabilir, satın alma olabilir veya form doldurma olabilir.
  • Diğer amaçlar için e-posta veya sms göndermek. Bu iletilerin genel amacı randevu hatırlatmak olabilir. Kendisinin sabırsızlıkla beklediği bir ürünün stoklara girdiğinden haberdar etmek gibi özel amaçlar için kullanılabilirler.